Piktogram

Produkty regenerowane chronią środowisko

Dzięki nam wymiernie przyczyniasz się do ochrony naszego środowiska

 Ekologia Separator

USTAWA O ODPADACH


Ustawa o odpadach nakłada na przedsiębiorców obowiązek zagospodarowania odpadów powstałych w trakcie prowadzenia przez nich działalności gospodarczej - w tym przypadku zużytych tonerów czy tuszy.OBOWIĄZEK REJESTRACJI W BDO  DO 31 GRUDNIA 2019


Przedsiębiorcom, którzy nie dopełnią formalności, grozi kara administracyjna od 5 000 złotych do nawet 1 000 000 złotych oraz wymierzana przez sąd - kara aresztu albo grzywny.PUSTY TONER => ODPAD


Firmy codziennie korzystają z posiadanych urządzeń drukujących zużywając przy tym duże ilości tonerów – generując w ten sposób ODPADY.PUSTY TONER => NIE MUSI BYĆ ODPADEM


Podpisz z nami UMOWĘ na usługi regeneracji swoich tonerów, a nie będą one twoim odpadem.
Przy okazji przyczynisz się do zmniejszenia ilości plastiku w środowisku oraz zadbasz o swoje drukarki.NIE RYZYKUJ - NIE WYRZUCAJ !


Jeśli kupujesz tonery to po ich zużyciu stajesz się posiadaczem odpadu, a więc jesteś zobowiązany do jego przekazania wyłącznie firmie posiadającej stosowne uprawnienia. Przekazanie takie musi nastąpić po wystawieniu przez Ciebie Karty Przekazania Odpadu dla firmy która odbierze ten odpad. KPO musisz wystawić po zalogowaniu się do swojego konta w rejestrze BDO.UWAGA NA FIRMY BEZ UPRAWNIEŃ !


Przedsiębiorcy często przekazują zużyte tonery firmie, w której zaopatrują się w materiały eksploatacyjne. Niestety większość dostawców tonerów nie posiada stosownych pozwoleń na składowanie, przetwarzanie czy transport zużytych tonerów i tuszy, dlatego takie przekazanie nie może być legalne.Tanie jednorazowe zamienniki = Rejestracja w BDO i konieczność płacenia za utylizację


Nie wszystkie modele tonerów można ponownie refabrykować. Należą do nich miedzy innymi tzw. tonery 100% NEW (zwykle chińskie jednorazówki).Takie kasety można poddać jedynie utylizacji co jest usługą płatną. Te kwoty, stanowią jednak dodatkowe koszty eksploatacji.A CO JEŚLI KONTROLA PRZYJDZIE DO TWOJEJ FIRMY ?


Niektórzy przedsiębiorcy wyrzucają puste tonery do kosza w przeświadczeniu, że nikt ich nie będzie sprawdzał. Nic bardziej mylnego, kontrole dotyczą wszystkich i urzędnicy mogą trafić do każdej firmy.
Elektroniczna baza danych BDO ułatwi urzędnikom przeprowadzanie kontroli, które będą prostsze i szybsze więc dzięki temu zwiększy się ich liczba.
Mogą sprawdzić również Ciebie. Kary są bardzo wysokie i może warto pomyśleć o tym już teraz?KORZYŚCI Z REGENERACJI SWOICH TONERÓW- Twoja Firma działa zgodne z prawem (zgodność z ustawą o odpadach).
- Twoja Firma nie naraża się na wysokie kary (w przypadku kontroli).
- Twoja Firma działając proekologicznie może szczycić się dbaniem o środowisko.
- Twoja Firma dba o swoje drukarki. Każdy serwis potwierdzi, że tanie, jednorazowe zamienniki są najczęstszą przyczyną usterek urządzeń drukujących.
- Twoja Firma cały czas drukuje na oryginalnych kasetach. INTRACO przetwarza WYŁĄCZNIE tonery ORYGINALNE.DLACZEGO WYBRAĆ INTRACO ?- Dbamy o środowisko bo mamy odpowiednie uprawnienia.
- Jeśli przekażesz nam swój zużyty toner, to po jego zregenerowaniu będziesz mógł używać go ponownie nie generując odpadów.
- Zużyte tonery (wyłącznie oryginalne) są poddawane procesowi regeneracji na naszych liniach produkcyjnych znajdujących się na terenie Sosnowca.
- Dajemy zatrudnienie lokalnej społeczności.
- Płacimy podatki w naszym kraju.
- Nie sprzedajemy tanich jednorazowych zamienników, a wyłącznie regenerowane ORYGINAŁY.
- Tonery które nie nadają się już do ponownego wykorzystania zostają zdemontowane.
- Po usunięciu elementów stanowiących surowce wtórne (np. aluminium, metale) pozostałości trafiają do specjalnej spalarni.
- Odpady nie trafiają na polskie wysypiska.DLACZEGO PODPISAĆ UMOWĘ Z INTRACO ?- Podpisz z nami umowę i nie martw się o wytwarzanie odpadu oraz o konieczność wpisu do rejestru BDO (jeśli nie wytwarzasz innych odpadów).
- Dzięki współpracy z naszą Spółką będziecie Państwo w pełni zgodni z ustawą o odpadach, będziecie działać ekologicznie i nie będziecie się narażać na ewentualne kary.
- Posiadamy wszystkie potrzebne uprawnienia do transportu i przetwarzania (odzysku) pustych kartridży.CIEKAWOSTKA


Na każdej fakturze informujemy, o ile kilogramów śmieci mniej wytworzył klient wybierając nasze usługi lub kupując tonery TINTY.PL zamiast kupowania oryginałów.Dzięki używaniu kartridży regenerowanych przyczyniasz się do ochrony naszego środowiska !